Особовий (родовий) герб – що з ним робити?

 

Особовий (родовий) герб – що з ним робити?
Відразу зауважимо – доводити необхідність створення герба ми не будемо. Цей нарис для тих, хто вже думав обзавестися власним знаком, однак ще вагається. Часто-густо потенційних замовників зупиняє поширений стереотип – мовляв, герб це для тих, у кого маєток і замок, а що робити з ним звичайній людині?


         Насправді розміщення герба на фасаді та/або воротах будівлі далеко не єдиний варіант використання родової чи особистої символіки. Вдалою альтернативою є настінна чи настільна плакетка із зображенням герба. Вона може бути дерев’яною з металевим гербом (фото 1), керамічною, виконаною методом вишивки на тканині і т.п. Таких плакеток зазвичай замовляють декілька, особливо якщо герб зареєстрований як знак всіх членів сім’ї та близьких родичів. Для вибагливих персон гербова плакетка може виготовлятися з дорогоцінних металів з застосуванням кольорових емалей та каменів (фото 2).


         Чудовим способом застосування герба є екслібрис. “Ex libris” у перекладі з латини означає “з книг”. Ще за часів Середньовіччя виник звичай робити на книгах написи, що вказували на їх власників. Книги тоді цінувалися надзвичайно високо і були доступні небагатьом. Ці написи починали словами “Ex libris”, а далі йшли  ім’я та прізвище власника або назва монастиря, бібліотеки. Згодом написи стали доповнювати зображеннями – насамперед гербів. Екслібрис зазвичай має вигляд етикетки, яку наклеюють з внутрішнього боку палітурки (фото 3). В якості екслібриса може використовуватися також власна печатка (фото 4).

         Якщо зайшла мова про печатки, неможливо не згадати персні з гербами, поширені свого часу серед знатних осіб. Нині ж такий перстень  служить хіба що прикрасою – правового статусу особисті печатки нині не мають… Герб може також зображуватися на запонках (фото 5), кулонах та інших ювелірних виробах. Це надзвичайно вдалий спосіб підкреслити свою індивідуальність. Крім того, прикраси з гербом можуть стати справжніми фамільними реліквіями, які передаватимуть з покоління в покоління. До речі, не треба думати, що їх виготовлення коштуватиме надто дорого. Сучасні технології, що передбачають застосування програм 3D графіки та трикоординатних плоттерів, дозволять втілити ваші побажання без великих витрат.


         Оскільки герб сам по собі є своєрідною візиткою, то чому б не прикрасити ним візитну картку? Герб на візитці (фото 6) однозначно зробить її власника об’єктом особливої уваги. Тему для цікавої розмови гарантовано!


         В епоху Інтернету все важче уявити людину, яка не зареєстрована у соціальних мережах, не є учасником форумів тощо. Зображення герба – гарна ідея для аватара – принаймні, іншого такого ні в кого не буде!


         Наведеними вище прикладами перелік ідей з використання особового чи родового герба аж ніяк не вичерпується. Ним можна прикрасити посуд, меблі та інші вжиткові речі, створити на основі герба особистий або сімейний прапор. Одним словом, простір для фантазії безмежний!©Обновлен 09 фев 2017. Создан 03 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником